Succese ale sportivilor școlii noastre

La finele săptămânii trecute, la Baia Mare, s-a desfăşurat campionatul naţional de înot pentru categoria juniori II. Curs de inot.1La competiţie au participat peste 280 de sportivi de la 50 de cluburi din ţară.
       Medaliați ai acestei competiții sunt și elevi ai Școlii gimnaziale nr. 3 Suceava. Astfel:
– Teodor Marchitan, elev în clasa a VIII-a A, a obținut două medalii de argint în probele de 50 metri Bras şi 50 metri Fluture și două medalii de bronz în probele de 100 şi 200 metri Bras;
– Diana Lissov şi Ruxandra Savina, eleve în clasa a VI-a B și Alexandra Ilieş, elevă în clasa a VII-a B , membre ale echipei  de fete de 13 ani în proba de 4 x 100 Mixt, au obținut medalia de argint la această probă;
– Diana Lissov, elevă în clasa a VI-a B, a obținut medalia de bronz la proba de 200 metri Bras.
       Medaliații fac parte din CSŞ 3 Suceava, unde sunt antrenați de profesorul Cezar Moscaliuc.

Acest articol a fost publicat în Concursuri, Evenimente sportive și etichetat . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.